SMM02040C6043FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6043FB300
Description
RES 604K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
604kOhms
Width :
1.4mm
Length :
3.6mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Mini MELF
Published :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
200V
Diameter :
1.4mm
Vishay SMM02040C6043FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 604kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C