SMM02040C5909FB300
Mfr.Part #
SMM02040C5909FB300
Description
RES 59 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
59Ohms
Diameter :
1.4mm
Length :
3.6mm
Width :
1.4mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Vishay SMM02040C5909FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 59Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C