SMM02040C5903FB300
Mfr.Part #
SMM02040C5903FB300
Description
RES 590K OHM 1% 1/4W MELF 0204
2
Military Standard :
Not
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
590kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
3.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
MELF, 0204
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay SMM02040C5903FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 590kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C