SMM02040C5902FB300
Mfr.Part #
SMM02040C5902FB300
Description
RES 59K OHM 1% 1/4W MELF 0204
MELF, 0204
Diameter :
1.4mm
Width :
1.4mm
Tolerance :
±1%
Published :
Contact Plating :
Tin
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
7 Weeks
Resistance :
59kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mini MELF
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Number of Terminations :
2
Vishay SMM02040C5902FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 59kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C