SMM02040C5901FB300
Mfr.Part #
SMM02040C5901FB300
Description
RES 5.9K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
MELF, 0204
Diameter :
1.4mm
Resistance :
5.9kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Military Standard :
Not
Supplier Device Package :
Mini MELF
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free :
Lead Free
Length :
3.6mm
Width :
1.4mm
Vishay SMM02040C5901FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 5.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C