SMM02040C5769FB300
Mfr.Part #
SMM02040C5769FB300
Description
RES 57.6 OHM 1% 1/4W MELF 0204
2
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
57.6Ohms
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Published :
Tolerance :
±1%
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
7 Weeks
Package / Case :
MELF, 0204
Vishay SMM02040C5769FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 57.6Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C