SMM02040C5769DB000
Mfr.Part #
SMM02040C5769DB000
Description
RES 57.6 OHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
57.6Ohms
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
SMM0204
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Width :
1.4mm
Vishay SMM02040C5769DB000
SMM0204 Series, Thin Film, 57.6Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C