SMM02040C5762DB300
Mfr.Part #
SMM02040C5762DB300
Description
RES 57.6KOHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Tape and Reel (TR)
Diameter :
1.4mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Resistance :
57.6kOhms
Width :
1.4mm
Tolerance :
±0.5%
Length :
3.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Composition :
Thin Film
Vishay SMM02040C5762DB300
SMM0204 Series, Thin Film, 57.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C