SMM02040C5762DB000
Mfr.Part #
SMM02040C5762DB000
Description
RES 57.6KOHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Thin Film
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
57.6kOhms
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
ROHS3 Compliant
Vishay SMM02040C5762DB000
SMM0204 Series, Thin Film, 57.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C