SMM02040C5760FB300
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM02040C5760FB300
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0204
Datasheet
Download
Description
RES 576 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
3.6mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
576Ohms
Supplier Device Package :
Mini MELF
Military Standard :
Not
Package / Case :
MELF, 0204
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
SMM0204
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Width :
1.4mm
Vishay SMM02040C5760FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 576Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C