SMM02040C5760FB000
Mfr.Part #
SMM02040C5760FB000
Description
RES 576 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Resistance :
576Ohms
Length :
3.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Vishay SMM02040C5760FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 576Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C