SMM02040C5622FB000
Mfr.Part #
SMM02040C5622FB000
Description
RES 56.2K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
56.2kOhms
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
7 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Length :
3.6mm
Vishay SMM02040C5622FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 56.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C