SMM02040C5621FB000
Mfr.Part #
SMM02040C5621FB000
Description
RES 5.62K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Voltage - Rated :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.6mm
Resistance :
5.62kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Width :
1.4mm
Vishay SMM02040C5621FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 5.62kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C