SMM02040C5620FB300
Mfr.Part #
SMM02040C5620FB300
Description
RES 562 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Length :
3.6mm
Diameter :
1.4mm
Resistance :
562Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Lead Free
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±1%
Width :
1.4mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay SMM02040C5620FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 562Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C