SMM02040C5620FB000
Mfr.Part #
SMM02040C5620FB000
Description
RES 562 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Length :
3.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Max Operating Temperature :
155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
250mW
Diameter :
1.4mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Ratings :
AEC-Q200
Weight :
21.99923mg
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
562Ohms
Tolerance :
±1%
Width :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Vishay SMM02040C5620FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 562Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C