SMM02040C5603FB300
Mfr.Part #
SMM02040C5603FB300
Description
RES 560K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Length :
3.6mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Published :
Width :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Diameter :
1.4mm
Supplier Device Package :
Mini MELF
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
SMM0204
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
REACH SVHC :
No SVHC
Resistance :
560kOhms
Military Standard :
Not
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay SMM02040C5603FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 560kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C