SMM02040C5600FB000
Mfr.Part #
SMM02040C5600FB000
Description
SMM0204 50 560R 1% B0
Thin Film
Length :
3.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Diameter :
1.4mm
Resistance :
560Ohm
Tolerance :
1%
Voltage - Rated :
200V
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Width :
1.4mm
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power Rating :
250mW
Vishay SMM02040C5600FB000
Thin Film, 560Ohm, 1%,