SMM02040C5492FB300
Mfr.Part #
SMM02040C5492FB300
Description
RES 54.9K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Resistance :
54.9kOhms
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Mini MELF
Thin Film
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
7 Weeks
Width :
1.4mm
Vishay SMM02040C5492FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 54.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C