SMM02040C5491FB300
Mfr.Part #
SMM02040C5491FB300
Description
RES 5.49K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Supplier Device Package :
Mini MELF
Tolerance :
±1%
Width :
1.4mm
Series :
SMM0204
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
5.49kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Length :
3.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay SMM02040C5491FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 5.49kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C