SMM02040C5361FB300
Mfr.Part #
SMM02040C5361FB300
Description
RES 5.36K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Length :
3.6mm
Contact Plating :
Tin
Width :
1.4mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Supplier Device Package :
Mini MELF
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
5.36kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Diameter :
1.4mm
Vishay SMM02040C5361FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 5.36kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C