SMM02040C5361FB000
Mfr.Part #
SMM02040C5361FB000
Description
RES 5.36K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
5.36kOhms
Width :
1.4mm
1 (Unlimited)
Vishay SMM02040C5361FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 5.36kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C