SMM02040C5360FB300
Mfr.Part #
SMM02040C5360FB300
Description
RES 536 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
536Ohms
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Lead Free :
Lead Free
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.6mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay SMM02040C5360FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 536Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C