SMM02040C5232FB300
Mfr.Part #
SMM02040C5232FB300
Description
RES 52.3K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
MELF, 0204
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.6mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Resistance :
52.3kOhms
Diameter :
1.4mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Military Standard :
Not
Vishay SMM02040C5232FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 52.3kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C