SMM02040C5231FB300
Mfr.Part #
SMM02040C5231FB300
Description
RES 5.23K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Diameter :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±1%
Resistance :
5.23kOhms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Length :
3.6mm
Tape and Reel (TR)
Vishay SMM02040C5231FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 5.23kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C