SMM02040C5230FB000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM02040C5230FB000
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0204
Datasheet
Download
Description
RES 523 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
MELF, 0204
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMM0204
Width :
1.4mm
Resistance :
523Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Mini MELF
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay SMM02040C5230FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 523Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C