SMM02040C5114FB300
Mfr.Part #
SMM02040C5114FB300
Description
RES 5.11M OHM 1% 1/4W MELF 0204
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.6mm
Ratings :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
SMM0204
Contact Plating :
Tin
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.4mm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
5.11MOhms
Number of Terminations :
2
Diameter :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ROHS3 Compliant
Vishay SMM02040C5114FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 5.11MOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C