SMM02040C5113FB300
Mfr.Part #
SMM02040C5113FB300
Description
RES 511K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Tin
Published :
Military Standard :
Not
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
200V
Supplier Device Package :
Mini MELF
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.4mm
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Diameter :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
511kOhms
Power Rating :
250mW
Length :
3.6mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay SMM02040C5113FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 511kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C