SMM02040C5112FB000
Mfr.Part #
SMM02040C5112FB000
Description
RES 51.1K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Tolerance :
±1%
Width :
1.4mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
SMM0204
Power Rating :
250mW
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
3.6mm
Resistance :
51.1kOhms
Vishay SMM02040C5112FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 51.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C