SMM02040C5111DB300
Mfr.Part #
SMM02040C5111DB300
Description
RES 5.11KOHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
1.4mm
Tolerance :
±0.5%
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Resistance :
5.11kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
SMM0204
Vishay SMM02040C5111DB300
SMM0204 Series, Thin Film, 5.11kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C