SMM02040C5104FB300
Mfr.Part #
SMM02040C5104FB300
Description
RES 5.1M OHM 1% 1/4W MELF 0204
Resistance :
5.1MOhms
Width :
1.4mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Tin
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Mini MELF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Radiation Hardening :
No
2
Length :
3.6mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay SMM02040C5104FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 5.1MOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C