SMM02040C4999DB300
Mfr.Part #
SMM02040C4999DB300
Description
RES 49.9 OHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±0.5%
Series :
SMM0204
Max Operating Temperature :
125°C
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
49.9Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.6mm
Width :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Supplier Device Package :
Mini MELF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Vishay SMM02040C4999DB300
SMM0204 Series, Thin Film, 49.9Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C