SMM02040C4993FB000
Mfr.Part #
SMM02040C4993FB000
Description
RES 499K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Thin Film
Length :
3.6mm
Supplier Device Package :
Mini MELF
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Military Standard :
Not
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
499kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
1.4mm
Width :
1.4mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Vishay SMM02040C4993FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 499kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C