SMM02040C4992FB000
Mfr.Part #
SMM02040C4992FB000
Description
RES 49.9K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Diameter :
1.4mm
Length :
3.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Thin Film
Max Operating Temperature :
155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
49.9kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay SMM02040C4992FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 49.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C