SMM02040C4873FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4873FB300
Description
RES 487K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Width :
1.4mm
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Diameter :
1.4mm
Resistance :
487kOhms
Length :
3.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Tin
Vishay SMM02040C4873FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 487kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C