SMM02040C4872FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4872FB300
Description
RES 48.7K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Diameter :
1.4mm
Lead Free :
Lead Free
Length :
3.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Voltage - Rated :
200V
ROHS3 Compliant
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
48.7kOhms
Supplier Device Package :
Mini MELF
Contact Plating :
Tin
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay SMM02040C4872FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 48.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C