SMM02040C4870FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4870FB300
Description
RES 487 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Military Standard :
Not
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.4mm
Length :
3.6mm
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
1.4mm
Resistance :
487Ohms
Weight :
21.99923mg
Package / Case :
MELF, 0204
Factory Lead Time :
9 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Vishay SMM02040C4870FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 487Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C