SMM02040C4759FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4759FB300
Description
RES 47.5 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Diameter :
1.4mm
No
REACH SVHC :
No SVHC
Supplier Device Package :
Mini MELF
Mount :
Surface Mount
Length :
3.6mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
47.5Ohms
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
200V
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
250mW
Vishay SMM02040C4759FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 47.5Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C