SMM02040C4759FB000
Mfr.Part #
SMM02040C4759FB000
Description
RES 47.5 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Resistance :
47.5Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Voltage - Rated :
200V
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
3.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.4mm
Tolerance :
±1%
Lead Free
Diameter :
1.4mm
Mini MELF
Factory Lead Time :
7 Weeks
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Vishay SMM02040C4759FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 47.5Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C