SMM02040C4758FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4758FB300
Description
RES 4.75 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.75Ohms
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Power Rating :
250mW
REACH SVHC :
No SVHC
Supplier Device Package :
Mini MELF
Mount :
Surface Mount
Length :
3.6mm
Composition :
Thin Film
Diameter :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
200V
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Vishay SMM02040C4758FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 4.75Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C