SMM02040C4754FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4754FB300
Description
RES 4.75M OHM 1% 1/4W MELF 0204
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
MELF, 0204
Factory Lead Time :
13 Weeks
Width :
1.4mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
4.75MOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay SMM02040C4754FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 4.75MOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C