SMM02040C4753FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4753FB300
Description
RES 475K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Stock
500
In Stock :
500
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
REACH SVHC :
No SVHC
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
200V
Published :
2015
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Tape and Reel (TR)
Diameter :
1.4mm
Length :
3.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Weight :
21.99923mg
Resistance :
475kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Vishay SMM02040C4753FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 475kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C