SMM02040C4753FB000
Mfr.Part #
SMM02040C4753FB000
Description
RES 475K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Width :
1.4mm
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
200V
Length :
3.6mm
Resistance :
475kOhms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Mini MELF
Vishay SMM02040C4753FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 475kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C