SMM02040C4752FB000
Mfr.Part #
SMM02040C4752FB000
Description
RES 47.5K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Voltage - Rated :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
47.5kOhms
Length :
3.6mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.4mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay SMM02040C4752FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 47.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C