SMM02040C4751FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4751FB300
Description
RES 4.75K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Tin
Voltage - Rated DC :
200V
Military Standard :
Not
Diameter :
1.4mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Published :
Resistance :
4.75kOhms
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
REACH SVHC :
No SVHC
Length :
3.6mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Supplier Device Package :
Mini MELF
Vishay SMM02040C4751FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 4.75kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C