SMM02040C4750FB000
Mfr.Part #
SMM02040C4750FB000
Description
RES 475 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Diameter :
1.4mm
Width :
1.4mm
Mini MELF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Length :
3.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
475Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
200V
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Tin
Vishay SMM02040C4750FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 475Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C