SMM02040C4709FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4709FB300
Description
RES 47 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
47Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Diameter :
1.4mm
Mini MELF
Published :
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Width :
1.4mm
Voltage - Rated DC :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
SMM0204
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.6mm
Lead Free
REACH SVHC :
No SVHC
Power Rating :
250mW
Number of Terminations :
2
Vishay SMM02040C4709FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 47Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C