SMM02040C4703FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4703FB300
Description
RES 470K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Stock
943
In Stock :
943
2
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Mount :
Surface Mount
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size Code :
1406
Voltage - Rated DC :
200V
Resistance :
470kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
Cylindrical
SMM0204
Weight :
21.99923mg
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Published :
2015
Diameter :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C