SMM02040C4702FB000
Mfr.Part #
SMM02040C4702FB000
Description
RES 47K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.6mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power Rating :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
SMM0204
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Rated :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
47kOhms
Diameter :
1.4mm
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay SMM02040C4702FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 47kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C