SMM02040C4701FB300
Mfr.Part #
SMM02040C4701FB300
Description
RES 4.7K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Tin
REACH SVHC :
No SVHC
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
200V
Diameter :
1.4mm
Length :
3.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
1.4mm
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
4.7kOhms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Vishay SMM02040C4701FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 4.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C