SMM02040C4701FB000
Mfr.Part #
SMM02040C4701FB000
Description
RES 4.7K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Diameter :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
REACH SVHC :
No SVHC
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
200V
Mount :
Surface Mount
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Length :
3.6mm
Resistance :
4.7kOhms
Width :
1.4mm
Vishay SMM02040C4701FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 4.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C